Klubbmesterskap i sjøørretfiske 2025

Den 24. april avholdt vi klubbmesterskap i sjøørretfiske på Foten. Det var 7 fremmøtte, pluss Markus (7) som ble med pappa Mikael på fisketur i bytte mot McDonalds på hjemveien.

Markus fikk mer burger enn pappa fikk fisk, for å si det sånn.

Vi fikk alt av vær denne kvelden, fra strålende sol og blikkstille vann til kjølig nordavind og regn. Sjøørreten glimret likevel med sitt fravær, bare Magnus klarte å overliste et eneste eksemplar av den prikkete skjønnheten. Skjalg trodde nok at han skulle vinne hele mesterskapet, fordi han var eneste deltaker med fluestang. Han har nemlig hørt at vinneroppskriften er fluefiske framfor slukfiske.

Men her måtte Magnus – nok en gang – rette opp i Skjalg sin totale misforståelse. Det riktige er at vinneroppskriften er flue foran sluk, som er noe helt annet enn fluefiske foran slukfiske. Vi snakker flue som opphenger, cirka 40-50 cm foran sluken. Magnus benyttet seg av denne metoden og ble naturlig nok klubbmester. Som Magnus pleier å si: Sportsfiske er så mye mer enn bare påfuglfjær, sølvtråd og silkemyke blonder. Og agnet bør plaske når det treffer vannet.

Her er resultatlista, med poeng til sammenlagtmesterskapet i parentes:

1) Magnus Solbakken, 1 sjøørret (20 p)

Deltakere uten fangst, som får 10 poeng for frammøte: Skjalg Sannes, Pål Uno Andersen, Aleksander Andersen, Jonas Stølan, Morten Haukeland og Mikael Lyng.

  

Magnus Solbakken